همایش «شیدای ولی» به مناسبت ششمین سالگرد ارتحال «حاج‌عبدالله والی»

همایش «شیدای ولی» به مناسبت ششمین سالگرد ارتحال «حاج‌عبدالله والی» در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

این مراسم در روز پنجشنبه ۱۳۹۰/۲/۸، ساعت ۱۷:۳۰ در دانشگاه تهران تالار علامه امینی برگزار خواهد شد.حاج عبدالله والی فردی موثر و فعال در ایجاد و تقویت اردوهای جهادی و کمک به مناطق محروم کشور بود. در سال ۱۳۶۱ او طی حکمی رسمی برای محرومیت زدایی از منطقه بشاگرد از سوی نماینده ولی فقیه در کمیته امداد مأموریت پیدا کرد که به آن منطقه رفته و وضعیت منطقه را بهبود ببخشد.

او طی حدود ۲۲ سال و با اجرای طرحهای گسترده عمرانی، مردم محروم بشاگرد را از فقرهای مختلف رهانید و چهره قبلی این منطقه را بکلی گرگون کرد.

او بر اثر ۱۲ بار ابتلا به بیماری مالاریا(که به دلیل وضع نامناسب بهداشتی منطقه در آنجا شیوع داشت) سلامتی خود را نیز در این راه از دست داد و تا پایان عمر از عوارض ناشی از این بیماری رنج می‌برد.

والی پس از حضور ۲۳ ساله‌اش در بشاگرد در ۸ اردیبهشت ۱۳۸۴ در سن ۵۶ سالگی در اثر سکته قلبی جان باخت و پیکر او در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

در همین رابطه بخوانید:

جلد اول کتاب تا خمینی‌شهر، روایت زندگی مجاهدانه حاج عبدالله والی، منتشر شد

پیام بر بشاگرد!

 

/ 5 نظر / 32 بازدید
مصطفی نمازیان

بنام خدا با مطلبی تحت عنوان" اعتدال و عدالت، حلقه مفقوده جریان اقتدارگرای قدرت طلب" بروزم. بررسی حملات مشکوک جریان انحرافی و بی بصیرت به دولتمردان و بی توجهی به فرمایشات صریح رهبر انقلاب در مذمت فضای تهمت و تخریب. منتظر بازدید و نظردهی شما. یا علی

ا

بسم الله الرحمن الرحیم لاحول ولا قوّة الا بالله العلی العظیم أللهم بارک لمولانا المهدی،و امنن علینا برضاه،و هب لنا رأفته و رحمته و دعائه و خیره... سلام؛ چند وقتی بود که دنبال فرصتی می گشتیم تا برای رفقای جهادی پاتوقی در فضای مجازی دست و پا کنیم و دور هم باشیم تا به واسطه ی این دور هم بودن از برکات فراوانی بهره ببریم که اولّين و بهترینش اطّلاع از اوضاع و احوال برادران دینی خودمون می تونست باشه و برکات دیگری هم قطعاً خواهد داشت که بعضی هاش رو می دونیم و بعضی هاش رو هم نه. حالا این اتفاق به خواست خداوند متعال و مدد اهل بیت عصمت و طهارت قراره بیفته و ما هم چشم انتظار رفقا هستیم برای مشارکت در این حرکت. http://e-i-h-j.blogfa.com

سازندگی

سلام منتظر نظرات سازنده شما هستیم

نگاربارانی

شهر زمینی خرمشهر در دست دشمن افتاد، اما شهر آسمانی همچنان در تسخیر شهدا باقی ماند. از باطن این ویرانی‌ها معارجی به رفیع‌ترین آسمان‌ها وجود داشت كه جز به چشم شهدا نمی‌آمد. خرمشهر مظهر همه‌ی تجاوز دشمن و مظهر همه‌ی استقامت ما بود و جنگ بر پا شد تا مردترین مردان در حسرت قافله‌ی كربلایی عشق نمانند.

فدائیان عدالت

با عرض سلام ما يک گروه جهادي حوزوي - دانشجويي هستيم که از شما در خواست تبادل لينک و تبليغ داريم حوزه فعاليت ما در شهرستان محروم عنبرآباد از توابع استان کرمان است که عليرغم تلاش هاي صورت گرفته هنوز با کپرنشيني دست و پنجه نرم ميکند. لطفا در راستاي ايجاد شبکه فرهنگي در فضاي سايبري لبيک خود را به در خواست ما با کامنت خود در وبلاگمان به اطلاع ما برسانيد. آماده دريافت پيشنهادات سازنده شما بزرگواريم اجرکم عند الله ستاد فدائيان عدالت